1. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, a w środy na nowennę do Matki Bożej Fatimskiej. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 2. W liturgii Kościoła czcić będziemy:

  • w piątek – święto Katedry św. Piotra, Apostoła

  • w sobotę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

 3. Spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania:

  • uczniowie klas VI szkoły podstawowej w czwartek o godz. 19.00 w kościele

  • uczniowie klas VIII szkoły podstawowej we wtorek i w środę o godz. 19.00

  • uczniowie klas III gimnazjum w środę i w czwartek o godz. 19.00.

 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 21 lutego o godz. 18.45.

 5. W sobotę, 23 lutego, w czasie Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się w intencji ks. Macieja z okazji imienin. Serdecznie zapraszamy.

 6. Podczas wizyty duszpasterskiej wiele osób wyrażało pragnienie uczestniczenia w dni powszednie we Mszy św. rano. Dlatego na okres próbny od 1 marca do Świąt Wielkanocnych będziemy odprawiać także Mszę św. o godz. 7.00.

 7. A teraz ogłoszenie dla małżonków. Drogi mężu! Kiedy ostatnio zaprosiłeś swoją żonę na randkę? Już w sobotę, 2 marca o godz. 17.00 masz szansę nadrobić zaległości. Zaproś swoją ukochaną na romantyczne spotkanie organizowane w naszym domu parafialnym. W planie spotkania są między innymi krótkie warsztaty z komunikacji małżeńskiej przy filiżance kawy i kawałku pysznego ciasta. Zapewniamy opiekę nad dziećmi na czas randki. Jedynie co musicie zrobić, to zadeklarować chęć udziału wpisując się na listę w zakrystii. Zapisy składane przez żony również mile widziane.

 8. Fundacja HCPT Polska co roku na Wielkanoc organizuje dla chorych i niepełnosprawnych dzieci tygodniowy wyjazd do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. We Francji mali pielgrzymi mogą przeżyć wielką przygodę i chociaż na chwilę zapomnieć o swojej chorobie. Fundacja co roku zabiera ok. 30 dzieci. W tym roku pojadą m.in. chore dzieci z oddziału onkologii, osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej w Krakowie. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wyjazd do Lourdes. Polecamy tę sprawę ofiarności Parafian.

 9. Zapraszamy dzieci na Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbędzie się 23 lutego w godz. od 15.00 do 17.00 w salce parafialnej. W programie tańce, zabawy oraz poczęstunek. Gdyby ktoś chciał włączyć się w pomoc w przygotowaniu balu prosimy o kontakt z ks. Sławkiem.

 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary z dzisiejszej tacy i przekazane drogą bankową.

 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Alicja Fajcht z ul. Glinianej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, odpoczynku, spokojnego czasu karnawału i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Szczęść Boże!